İletişim İKÜSAG Hakkında
Tüm İKÜ Sanat Galerisi Haberlerini Listele
İN-LİNE 2018 GÖRSEL-İŞİTSEL ENSTALASYON SERGİSİ
NOHLAB
15 Mayıs 2018 / 29 Mayıs 2018
İKÜSAG

İKÜSAG, İN-LİNE sergisi ile dönem kapanışını yarın saat 15.00 da yapıyor. Sergi alanının tamamını kaplayan görsel ve işitsel enstalasyon, izleyiciye farklı bir tema ile birlikte sunulacak. Sergi 29 Mayıs gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Nohlab Stüdyo'nun tasarımı olan enstalasyonda genel yaklaşım, farklı deneyimlerin ortaya konulmasına yönelik olarak gerçekleşiyor. Algılar ve deneyimler arasında bağ kurarak hikayeler oluşturan grup, izleyicilerin her seferinde farklı deneyimler yaşamasının hedeflendiği işlerle bilgi üretimine ve bunlar üzerinden gerçekleşecek paylaşımlara ve karşılaşmalara olanak sağlıyor. Üretimlerini tasarladıkları süreçte, pek çok farklı disiplin ve tekniği bir araya getirirken, sadelik ve basitlik ön plandadır. Yeni problemler çözmek, yeni teknikler denemek ve yeni algı biçimleri üretmeyi hedefler. İnsan, mekân ve zaman arasındaki sınırları kaldırmak için sürekli araştırır, dener ve sorgular.

Nohlab, sanat, tasarım ve teknoloji etrafında disiplinlerarası deneyimler üreten bir stüdyodur. Teknolojinin sanat ve tasarımla olan ilişkisini sorgularken, dijital gerçeklik ile fiziksel gerçeklik arasıda köprüler kurar. İnsan ve teknoloji arasındaki bağın şekillerde ifade edilebileceği araçlar, tasarımlar ve hikayeler üretir. İşeri OFFF, TedX, Vidid, Sonar gibi uluslararası birçok festival ve etkinlikte Nohlab Stüdyo, ARS Electronica ve Japan Media Arts Festivali'nden ödüller almıştır. Stüdyo, dünyaca ünlü pek çok marka ve organizasyonla çalışmaktadır. 2011 yılında, uzun süredir birlikte çalışan ve bu çalışma disiplinini katılımcı ve paylaşımcı bir sürece taşımak isteyen Candaş Şişman ve Deniz Kader tarafından kurulmuştur. 

Nohlab Sosyal Medya

https://www.facebook.com/NOHlab/

https://www.instagram.com/nohlab/

https://vimeo.com/nohlab

https://twitter.com/nohlab_studio

www.nohlab.com